KOMPLE ROLLER PRESS SİSTEMLERİ
 
Köppern Almanya firması aşağıda özetlendiği gibi 3 temel proses teknolojisi konusunda Roller Pres dizaynını ve imalatını yapmaktadır. 
Briketleme (Briquetting) : özellikle metalürji sanayi için soğuk veya sıcak briketleme
Levhalama (Compaction) : kimyasal gübre/fertilizer üretim 
Ufalama (Comminution) : yüksek basınç altında çalışan öğütme merdaneleri ile hammaddenin ince ufalanması (çimento, cevher ve mineral endüstrisinde)

 
Yüksek basınç altında ufalama/öğütme, enerjik bir biçimde  gevrek birçok malzemenin ufalanması için kullanılan yaygın bir metotdur. Bir çok uygulamada hammaddenin önden ufalanmasıyla, özellikle çimento sanayinde öğütme kapasitesinin artırılması için uygulanacak en ekonomik çözümdür. Roller pres’lerin kapalı bilyalı değirmenlerine entegre edilmesinden sonra, %300’e varan kapasite artışı ve %40’a varan enerji tasarrufları kayda geçirilmiştir.

 
Yüksek basınçta altında çalışan öğütme merdanelerinin esnekliği, birçok farklı konfigrasyona iin verir, örneğin; tek başına ön öğütme, bilyalı değirmene entegre olarak ön öğütme veya nihai ürün olarak öğütme işlemleri gibi.  Bu tip roller presler dinamik ve/veya statik seperatörler ile kapalı döngü halinde çalışabilmektedir.
 

Köppern Roller Pres’leri, endüstriyel olarak kendi ispat etmiş ve son kullanıcıların öğütme taleplerinin tamamına yakınına karşılık gelen çözümler sunar. Dizayn ve performans dataları, sistemin akış şeması ve öğütülecek hammaddenin karakteristiklerine göre belirlenir.
 
Roller Pres’lerde kullanılan merdaneler iki tiptir
Yekpare gövdeli merdane
İç gövde üzerine geçirilmiş kılıflı merdane  
 
Merdane malzeme seçenekleri genel olarak şunlardır;
Kaynaklı yüzey sertleştirilmiş
Döküm metal 
Kompozit çelik
Hexadur® (Köppern’in özel patentli üretimi)