SOĞUTMA KULESİ NOZULLARI, LANSLARI - TEK veya ÇİFT AKIŞKANLI

   

TEK AKIŞKANLI

debi aralığı @ 35 bar 5,3 - 500,0 l/dk
sprey açıları 30 - 90 derece aralığında
basınç aralığı 20 - 40 bar
malzeme seçenekleri AISI 316 - AISI 420 - Titanyum- Tungsten Karbid
sanayiler çimento, çelik
avantajları ince damlacıklar, uzun ömür, hızlı teslimat, yüksek basınç 
kolay söküm bağlantılar hayır
ürün çeşitliliği 900 tipten fazla
Gaz soğutma, standart içi boş veya içi dolu konik nouzllar ile bir dereceye kadar gerçekleştirilebilir. Burada bahsi geçen nozullar, %100 tam buharlaşmanın istendiği ve geri dnüşlü (return-flow) nozul ve lanslarının kullanıldığı gaz soğutma sistemleridir. Yeni nesil dizayn nozul ve lansları, özel ısıl işlem görmüş yüksek kaliteli paslanmaz çelikten yapıları sayesinde ultra uzun ömür imkanı sunar. Temel çalışma prensibi, yüksek basınç altında tek akışkanlıdır.
FTR Makina A.Ş., komple gas soğutma sistemlerinin ısı balans hesaplarını yaparak imalatını ve uygulamasını gerçekleştirmektedir. Daha fazla detay için 
COOLINGCONTROL® sayfamızı ziyaret ediniz.

ÇİFT AKIŞKANLI

debi aralığı 0,5 - 200 l/dk
sprey açıları 15 - 50 derece aralığında
basınç aralığı 2 - 5 bar
malzeme seçenekleri AISI 316 - Hastelloy C276-C22-C4
sanayiler çimento, çelik
avantajları küçük damlacıklar, tekli veya çoklu orifisler, düşük basınç
kolay söküm bağlantılar hayır
ürün çeşitliliği 500 tipten daha fazla
Gaz soğutma, standart içi boş veya içi dolu konik nouzllar ile bir dereceye kadar gerçekleştirilebilir. Burada bahsi geçen nozullar, %100 tam buharlaşmanın istendiği ve geri dönüşlü ®(return-flow) nozul ve lanslarının kullanılamadığı gaz soğutma sistemleridir. Yeni nesil dizayn nozul ve lansları, özel ısıl işlem görmüş yüksek kaliteli paslanmaz çelikten yapıları sayesinde ultra uzun ömür imkanı sunar. Temel çalışma prensibi, düşük basınç altında çift akışkanlıdır.
 
FTR Makina A.Ş., komple gas soğutma sistemlerinin ısı balans hesaplarını yaparak imalatını ve uygulamasını gerçekleştirmektedir. Daha fazla detay için COOLINGCONTROL® sayfamızı ziyaret ediniz.