SPREY KURUTMA NOZULLARI - YÜKSEK BASINÇ ve DÜŞÜK BASINÇ

      

YÜKSEK BASINÇ

debi aralığı @ 100 bars 2,25 - 38 l/dk
sprey açıları 60 - 90 derece aralığında
basınç aralığı 50 - 500 bar
malzeme seçenekleri AISI 420, Tungsten Karbür
bağlantı seçenekleri 1/4'' - 3/4''
sanayiler Sprey Kurutma, İlaç, Gıda
avanajları çok ince spreyleme, uzun ömür
kolay söküm bağlantılar hayır
ürün çeşitliliği 50 tipten fazla

Yüksek basınç sprey kurutma nozulları, üstten beslemeli içi dolu konik nozulların geliştirilmesi, gövde içine bazı parçacıkların eklenmesi sonucunda ortaya çıkmıştır. Bu grup nozullar yüksek basınç altında çalıştığı için, HP Spray Dry nozulları olarak da adlandırılır.  

Temel amaç, spreyleme sonrası çok ince sıvı damlacıklarının oluşması, tank içinde tam buharlaşmanın gerçekleşmesini sağlamaktadır. Çok ince sıvı damlacıklarının oluşması için yüksek basınç enerjisi kullanılır. Sprey kurutma nozullarının iç kısımları, aşınmaya karşı yüksek kaliteli Tungsten Karbid parçalardan oluşur. Ters akışlı sprey kurutma reaktörleri, yüksek viskozite ve çamur benzeri solüsyonların spreylemesi en temel kullanım yerleridir.

DÜŞÜK BASINÇ

debi aralığı 0,7 - 53 l/dk
sprey açıları 50 - 100 derece aralığında
basınç aralığı 1,4 - 5 bar
malzeme seçenekleri AISI 316L, Hastelloy C276
bağlantı seçenekleri 1/8'' - 1/2''
sanayiler Sprey Kurutma, İlaç, Gıda
avantajları çok ince spreyleme, uzun ömür
kolay söküm bağlantılar hayır
ürün çeşitliliği 150 tipten daha fazla

Çift akışkanlı sprey kurutma nozulları, standart hava sıvı karışımlı nozulların çalışma prensibiyle çalışır ancak görünüşleri farklıdır.Çok ince sıvı damlacıklarının oluşması için basınçlı havanın enerjisi kullanılır. Hem hava hemde sıvı için kullanılan basınç değerleri, HP sprey kurutma nozullarında kullanılan değerlere göre çok küçüktür. Uygulamanın problemsiz ve düzgün olmasını sağlamak için, özel yapılı hava-sıvı lans bağlantı aparatlarının kullanımı gerekebilir.