ÇELİK SANAYİ NOZULLARI - TUFAL KALDIRMA
     

debi aralığı @ 100 bar 12 - 134 l/dk
sprey açıları 26 - 30 - 40 derece
basınç aralığı 80 - 500 bar
malzeme seçenekleri TC - TC super life - AISI 420 sertleştirilmiş
bağlantı seçenekleri M8 - M16 - M 18 - kaynaklı
sanayiler çelik
avantajları ultra yüksek vuruş, uzun ömür, hızlı teslimat
kolay söküm bağlantılar hayır
ürün çeşitliliği 850 tipten fazla
Tufal kaldırma, tav fırınından sonra, ilk hadde merdanesi öncesinde uygulanması gereken önemli işlemdir. Yassı ve uzun mamüllerin tamamına uygulanabilir. Tufal kaldırmanın iki temel nedeni vardır; birincisi tufalı kaldırılan yüzeyin yüzey kalitesinin arttırılması, ikincisi ise hadde merdanelerinin korunması ömürlerinin uzatılmasıdır. 
Tufal kaldırma nozullarının performansı ultra yüksek olup, OVAL orifisli yeni nesil EVERLOY marka tufal kaldırma nozulları dünyanın en iyi ve rakipsiz dizaynıdır. Komple nozul seti, tungten karbid nozul ucu ile filtre, akış düzenleyicisi, nipel, conta ve somundan oluşur. Özel dizayn nozul ucu koruma somunları, pratik uç sökme-takma aparatları mevcuttur. Tufal kaldırma işleminde kullanılan sprey geometrisi yelpaze spreydir.
 
ÇELİK SANAYİ NOZULLARI - DİĞER UYGULAMALAR
    
debi aralığı @ 3 bar 1 - 200 lpm
sprey açıları 0 - 150 derece aralığında
malzeme seçenekleri metaller ve bazı plastikler
bağlantı seçenekleri 1/8'' - 3'' veya somunlu
sanayiler çelik
avantajları uygulmaya özel, uzun ömür
kolay söküm bağlantılar evet
ürün çeşitliliği 700 tipten daha fazla

Çelik üretim prosesi öncesi, süreci ve sonrasında, sprey nozullarının birçok tipi farklı amaçlar için kullanılır. Tek akışkanlı nozullarla birlikte çift akışkanlı veya sadece hava sprey nozulları da kullanılır. Uygulama yerleri en genel olarak, merdane soğutma, merdane yağlama, kontrollü ve otomasyonlu merdane soğutma, bant üzerinden sıvı sıyırma, bant yağlama, hızlı soğutma, su verme, gaz yıkama veya şartlandırma, rulo soğutma, toz kontrolü ve benzeri onlarca uygulama.