NEMLENDİRME NOZULLARI/ÜNİTELERİ VE SİSLEME 

NEMLENDİRME ÜNİTELERİ - DÜŞÜK BASINÇ
    

marka AKIMist® - AKIMist®''E''
ünite tek gövde içinde kullanıma hazır
kapasite ünite başına min 2.4 l/saat - max 12 l/saat
damlacık 03C serisi  7,5 µm - 04E serisi 10,0 µm
çalışma kompresör havası + sıvı üstten serbes akışlı yerçekimi prensipli 
aksesuar standart kit, aslmalı kit, duvara sabitlmeli kit
ürün çeşitliliği 4 seçenekli 2 farklı model

AKIMist® ve AKIMist®''E''  nemlendirme üniteleri dünyanın en kaliteli ve performanslı rutubetlendirme cihazlarıdır. Açık veya kapalı alanda, damlacıkların çarptığı yüzeyi ıslatmayan çalışma prensibi, diğer tüm nemlendirme ünitelerinden farkıdır. Bu nedenle, elektronik veya makina parkındaki cihazlara zarar vermeden güvenle kullanılır. Patentli dizaynı, ihtiyacı olan tüm parçaları gövdesi üzerinde bulundurur. Pompaya ihtiyaç duymazken çok az miktarda kompresör havası yeterlidir. Tak-kullan şeklinde hazır üniteler halinde bulunan nemlendirme üniteleri, günümüzde kullanılan nemlendirme cihazlarından farklı bir yapıdadır. Speylenen sıvı 4 metre mesafeye kadar ulaşabilirken, çok ince zerrecikler %100 buharlaşarak ortamın nemini arttırır. Nemlendirme yanında, cihazlara zarar vermeden havadaki statik elektriğin giderilmesi için tam çözümdür. 

SİSLEME VE NEMLENDİRME NOZULLARI - DÜŞÜK / ORTA BASINÇ
 

debi aralığı@ 3 -14 bar 1,60 - 3,40 l/saat
sprey açıları 80-90 derece aralığında
malzeme seçenekleri PP
bağlantı seçenekleri 1/8''
sanayiler rutubetlendirme, açık havada soğutma
avantajları ince damlacıklar, 1 nozul ile 3-4 m² tarama alanı
kolay söküm bağlantılar hayır
ürün çeşitliliği 10 

Çok ince orifisleri sayesinde, düşük basınçlarda minik su taneleri ile sis bulutu elde edilir. Özellikle sıcak yaz aylarında, kafeterya, restaurant bahçelerinde, plajlarda ortam sıcaklığın yaklaşık 5 - 10 derece düşürülmesini sağlar. Su zerrecikleri çok minik olduğu için, çarptığı yüzeyi ıslatma etkisi yoktur. İnce orifisleri nedeniyle, besleme hattında yüksek mesh değerli hat filtrelerinin kullanılması zorunludur.

Dezenfeksiyon amaçlı olarak da kullanılan bu tip nozulların, spreylenen dezenfeksiyonun solüsyonunu mikron mertebesinde parçacıklarına ayıracak biçimde iç dizaynları yapılmıştır. Anti-drip, yani spreyleme kesildiğinde nozul ucundan damlacık kaçırmaması için nozul içinde mini çek-valf yerleştirilmiştir. Muhtemel tortu ve pislik kaynaklı tıkanmaları engellemek için nozul içinde ayrıca mini-filtre vardır, bu sayede hat filtresine ihtiyaç olunmaz. Bu özelliklerin hiç birisi, ortam serinletme için kullanılan pirinç malzemeli ve yüksek basınç altında çalışan sprey nozullarında bulunmaz.