İÇİ DOLU KONİK SPREY - ÜSTTEN BESLEMELİ - TEK ORİFİSLİ - dairesel sprey

    

debi aralığı @ 3 bar 0,74 - 9410 l/dk
sprey açıları 15 - 120 derece aralığında
basınç aralığı 0,5 - 20 bar
malzeme seçenekleri tüm metaller ve plastik
bağlantı tipleri 1/4'' - 8'' - flanşlı - kolay sökülebilir bağlantılar
sanayiler tüm sanayi kollarında
avantajları geniş spreyleme, uzun ömür, hızlı teslimat
Kolay sökülebilir bağlantılar evet
ürün çeşitliliği 9.000 tipten daha fazla

Standart içi dolu konik sprey nozulları dairesel sprey geometrileri ile standart yelpaze jet nozullara benzer şekilde geniş kullanımları vardır. Dairesel spreyin tercih edildiği nozullar, geniş malzeme seçenekleri, debileri, bağlantı alternatifleri, sprey açıları ve aksesuarlarıları nedeniyle yaygındır.  Spreylenen sıvı İÇİ DOLU KONİ ve izdüşümü daire şeklinde bir sprey geometrisi oluşturur. Daha geniş bir yüzeyi taradığı için, aynı debi ve basınçta çalışan yelpaze sprey nozullara göre vuruş etkileri düşüktür. Nozul çıkışında içi dolu koni spreyin oluşması, nozulun içine X-parçası veya S-parçası veya Delikli Disk yerleştirilerek sıvının nozul içinde önce girdap hareketine dönüşmesi ve akabinde tam yuvarlak orifisten spreylenmesi ile gerçekleşir. 
Geniş alan tarama özellikleri ile gaz yıkama, soğutma, toz bastırma, toz kontrolü, yüzey soğutma, yangınla mücadele, durulama, klorlama, kükürt giderme, gaz şartlandırma, tuzlu sis uygulamaları ile benzer birçok proseste kullanılır.

İÇİ DOLU KONİK SPREY - ÜSTTEN BESLEMELİ - TEK ORİFİSLİ - kare sprey

      

debi aralığı @ 3 bar 2,70 - 4200 l/dk
sprey açıları 60 - 120 derece aralığında
basınç aralığı 0,7 - 20 bar
malzeme seçenekleri AISI 303, AISI 316, Pirinç
bağlantı tipleri 1/8'' - 6''
sanayiler tüm sanayi kollarında
avantajları geniş spreyleme, uzun ömür, hızlı teslimat
kolay söküm bağlantılar evet
ürün çeşitliliği 400 tipten daha fazla

İçi dolu konik sprey nozulları, orifis ve ağız kısmının özel işlenmesi ile oluşan spreyin isdüşümünün KARE'ye ve sprey geometrisi ise PIRAMID şekline çevrilebilir. Sprey formu piramid şeklinde olup, sprey yüksekliğinin arttırılması veya azaltılması durumunda, kare izdüşümü saat veya tersi yönünde dönmeye başlar. Sprey formunun kenarları düz ve keskindir. Bu nedenle, bu tip nozulları kullanma durumunda yükseklik ve yerleştirme dikkatlice hesaplanmalıdır. En geniş kullanım yerleri kalıp içine kimyasal spreylemedir.

İÇİ DOLU KONİK SPREY - ÜSTTEN BESLEMELİ - ÇOK ORİFİSLİ - dairesel sprey

    

debi aralığı@ 3 bar 1,53 - 490 l/dk
sprey açıları 60 - 130 derece aralığında
malzeme seçenekleri AISI 316
bağlantı seçenekleri 1/2'' - 2''
sanayiler tüm sanayi kollarında
avantajları çok geniş tarama alanı ve temas yüzeyi, uzun ömür, ince damlacıklar
kolay söküm bağlantılar evet
ürün çeşitliliği 200 tipten daha fazla

Gövde yapıları standart nozullara göre daha büyük olan çok orifisli nozullar, üzerlerinde en az 2 orifis bulundurur. Genelde, 7 orifisli gövde en yaygın tipi olup, 1 bar gibi düşük basınçlarda bile etkin çalışma ve geniş sprey tarama alanı sağlar. Beslenen akış nozul içinde 7'ye bölündüğü için orifislerden ince sis bulutu spreyleme mümkün olmaktadır. En genel kullanım yerleri, toz bastırma, gaz soğutma, partikül tutma, hızlı soğutma, yangın söndürme, köpük öldürme ve benzeri yerlerdir. Çok orifisli nozulların kullanıldığı ugulamlarda, hat filtresi kullanılması tavsiye edilir.

İÇİ DOLU KONİK SPREY - YANDAN BESLEMELİ - TEK ORİFİSLİ - dairesel sprey

  

debi aralığı @ 3 bar 2,30 - 122 l/dk
sprey açıları 60 - 120 derece aralığında
basınç aralığı 1 - 7 bar
malzeme seçenekleri tüm metaller
bağlantı seçenekleri 1/8'' - 1''
sanayiler tün sanayi kollarında
avantajları tıkanmaz, uzun ömür, geniş sprey alanı
kolay söküm bağlantılar evet
ürün çeşitliliği 1000 tipten daha fazla

Yandan beslemeli içi dolu konik sprey nozulların en temel özelliği, besleme hattından sıvının girişi ile oluşan spreyin çıkış yönü arasında 90 derece açı bulunmasıdır. Debi değeri, hem nozul orifisinin hemde gövde içinde bulunan iç orifisin doğru değerlerde kombine edilmesi ile gerçekleşir. Nozul orifisinin bulunduğu kısım bazı modellerde dişli ve çıkarılabilir olurken, bazı modellerde orifis doğrudan gövde üzerinde işlenmiştir. İçi dolu konik sprey geometrisini oluşturmak için nozul içine herhangi bir parçacık konulmaz bu nedenle tıkanmaya karşı son derece dirençlidir. Soğutma, yıkama, toz bastırma, gaz şartlandırma en tipik uygulamaları olmakla birlikte, filtrelemenin yetersiz, spreylenen sıvının kaba özellikte olması durumlarında kullanılabilir.