TANK YIKAMA NOZULLARI  

        

debi aralığı @ 3 bar 10 - 866 l/dk
sprey açıları 180 - 360 açı aralığında
basınç aralığı 1- 250 bar
malzeme seçenekleri S.S.
bağlantı seçenekleri 1/8'' - 1½'' veya quickfit
sanayiler tüm sanayiler
avantajları 70 metre çapa kadar tankların tek bir nozul ile yıkanabilmesi
kolay söküm bağlantılar evet
ürün çeşitliliği 600 tipten daha fazla

Tank yıkama nozulları, en temel sabit yıkama toplarından, kendi ekseni etrafında dönerek 360 derece yıkama yapabilen modellere kadar çeşitleri bulunur. Prosese uygun seçilmiş tek bir tank yıkama nozulu ile küçük bir soda şişesini veya 70 metre çaplı bir tankı yıkayabilirsiniz. Nozul kendi ekseni etrafında dönerken, yağlama- kayganlaştırma otomatik oluşur bu sayede uzun dönemli bakıma ihtiyaç duymayan çalışma imkanı sağlanır.
180, 270, 360 derece standart spreyleme açıları tank yıkama proseslerinin tamamına yakınına çözüm sağlarken standart AISI 316L malzeme ile gıda sanayinin talep ettiği hijen kuralları karşılanır. Bazı tank yıkama nozul modellerinde, özel dizayn çabuk bağlantı alternatifleri sunulur. Bu bağlantıların en önemli özelliği tam yalıtımlı olup bakteri üretimini engelleyecek biçimde tasarlanmış olmasıdır.

Yüksek vuruş etkili su jeti sayesinde, yıkama, durulama, sıyırma, dezenfekte yapılabilir, tankın iç çeperleri 360 derece küresel olarak taranabilir.
Sabit yıkama topları, motorize (tahrikli) yıkama nozulları, kendi ekseni etrafında dönebilen tank yıkama nozulları olarak 3 temel grubu vardır.