ÖZEL ÜRETİMLER 
 
FTR, 3 temel konuda özel imalatlar gerçekleştirmektedir.
1.- BİLYA AYIKLAMA MAKİNASI
2.- GAZ SOĞUTMA SİSTEMLERİ
3.- YARI TEKNOLOJİK VE TEKNOLOJİK İMALATLAR.
 

 
BİLYA AYIKLAMA makinalarımız 2010 yılından bugüne Adana Organize Sanayi Bölgesindeki fabrikamızda imal edilip, hem yurt içinde pazarlanmakta hem de yurt dışına da ihraç edilmektedir.
Bilya ayıklama makinası daha fazla bilgi için, tıklayınız 
 
 
 
 
GAZ SOĞUTMA SİSTEMLERİ’ni 2006 yılından beri Türkiye’ye tedarik etmekteyiz. 2010 yılında, sistemlerimizi COOLING CONTROL™ ticari markası ile dünya pazarlarına açtık. 2009 yılından bugüne Hindistan’daki ortak firmamız ile mekanik/hidrolik imalatlarımızı Hindistan’da veya Türkiye’de gerçekleştirmekteyiz. Isı balans hesapları ve mühendislik dizaynı ise Hindistan fabrikamızdaki mühendislik ekibi tarafından yapılmaktadır. Hindistandaki ortağımız ile toplamda tedarik edilen tesis sayısı 380'in üzerindedir. Daha fazla bilgiyi, Ürünler ve Sistemler menüsü altındaki, Gaz Soğutma alt başlığında görüntülenebilir. Ayrıca, özel web sitesini ziyaret ediniz http://www.cooling-control.com/
 
 
YARI TEKNOLOJİK VE TEKNOLOJİK İMALATLAR konusunda, Adana’daki fabrikamızda mekanik çelik imalatları gerçekleştirmeyiz. İmalatlarımızın kapsamı genellikle çimento, maden, enerji santralleri, sanayi limanlarında bulunan ve çalıştığımız sektörlerle ilgili olan mekanik imalatlardır.
Bunların yanında, çalıştığımız sektörler ve tedarik kapsamımızdaki makina, ürün ve tesisler ile ilişkili EPC (anahtar teslim) tesis ve sistemleri kurmaktayız.
Adana’da, 6500 m²’si kapalı olmak üzere 11500 m² toplam alanlı fabrikamızda, mavi ve beyaz yakalı 130 kişi ile imalatlarımızı sürdürmekteyiz. Kalite kontrol sistemimiz 3834-2 ve özellikle EN 1090-4 sertifikalı firmamız bölgedeki bu sertifikaya sahip nadir üreticilerden biridir. Diğer tamamlayıcı sertifikalarımız mevcuttur. 
İmalatlarımızın %80’i uluslararası firmaların projeleri için ihraç edilmektedir.